Opinie o Nas

Feshionista.pl

0,00 zł
Strona głównaCiekawostkiGustav Klimt
...jest pusty

Szybki kontakt

tel. 783 498 174

tel. 783 498 173 

  Grawer
  Wykonaj wyjątkowy grawer - już teraz
  Grawerowanie

  Jeśli jesteś zainteresowany/a wykonaniem graweru szersze informacje znajdziesz w stopce.

  Zawsze możesz się też z nami skontaktować, chetnie pomożemy.

  Blog feshionista
  opineo

    ceneo

    słucham swoich klientów
  Gustav Klimt

  Gustav Klimt – (urodzony 14 lipca 1862 roku w ubogiej dzielnicy na przedmieściach Wiednia Baumgarten dzisiejszej Penzing, zmarł 5 lutego 1918 roku w Wiedniu), wybitny austriacki malarz, grafik i symbolista, przedstawiciel secesji, przywódca wiedeńskiego modernizmu.

  Życiorys:
  Był drugim z siedmiorga dzieci. Ojciec malarza, Ernest był wybitnym złotnikiem i  grawerem, a jego bracia również trudnili się zajęciami twórczymi – Ernest był bowiem malarzem dekoracji a Georg był cyzelatorem. Gustav Klimt zdobył wykształcenie akademickie, a jego pierwsze doświadczenia zawodowe były związane z różnego rodzaju pracami dekoracyjnymi. Rozwijający się na przełomie wieków w Wiedniu klimat artystyczny, połączony z pracą wykonywaną przez Klimta miały ogromny wyraz w jego dojrzałej pracy twórczej. To właśnie Gustav Klimt stał się głównym inicjatorem dokonujących się wówczas przemian artystycznych, odrzucając kanony akademickie w 1897 roku. Założył wspólnie z innymi artystami Stowarzyszenie Artystów Austriackich – Secesję, związany był z tym przedsięwzięciem do 1905 roku. Głównym celem i założeniem Klimta było stworzenie dzieła absolutnego, kompletnego, totalnego, które było by wolne od wszelkich ograniczeń i konwencji narzucanej przez koncepcje akademickie. Obrazy artysty stały się wyrazem niczym nieograniczonej swobody twórczej, w całości wyrażają złożoność i bujność epoki, w której dane było mu tworzyć. Obrazy Klimta są jak na ówczesne kanony pełne zmysłowości i erotyzmu. Prace malarza inspirują wielu nowoczesnych artystów. Znalazły swoje odbicie również w artykułach codziennego użytku takich jak kubki, filiżanki, lustereczka, talerzyki itp.

  Ciekawostki z pracy twórczej Gustava Klimta. W portrecie Adeli Bloch-Bauer I, zwany również Złotą Adelą z 1907 roku, artysta zastosował złoto i srebro w płatkach. Obraz ten został sprzedany w 2006 roku za bajońską kwotę 135 milionów dolarów.

  Wybitne obrazy Gustava Klimta:
  - Trzy okresy życia kobiety
  - Ogród kwiatowy
  - Kościół w Unteracht nad Attersee
  - Panna
  - Adela
  - Fryz Beethoven Trzy Gorgony
  - Fryz Beethoven – Oto pocałunek dla całego świata
  - Adam i Ewa
  - Po deszczu
  - Aleja w parku
  - Las bukowy
  - Niemowle
  - Wzburzona woda
  - Teatr w Taorminie
  - Fryz Beethoven Wrogie siły
  - Pocałunek
  - Park
  - Dama w kapeluszu z piórami
  - Przyjaciółki
  - Nadzieja I
  - Złote ryby
  - Idylla
  - Nuda veritas
  - Judith I
  - Akt z lwem
  - Dama z wachlarzem
  - Dama w kapeluszu i boa z piór
  - Danae
  - Alegoria miłości
  - Węże wodne II
  - Park Schonbrunn
  - Tancerka
  - Portret kobiety
  - Medycyna


  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.